Дніпро на 100% забезпечений вакцинами, - експерт

2 липня 2018 16:48
Дніпро на 100% забезпечений вакцинами, - експерт
Дніпро повністю забезпечений вакцинами для проведення імунопрофілактики. Про це сьогодні, 2 липня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" повідомила позаштатний експерт департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради Олена Філіна, передає Дніпроград.

Експерт повідомила, що тенденція до зниження вакцинації населення в Україні, яка спостерігається в останні роки, може призвести до епідемії. Відтак цьогоріч в Україні на кір захворіли близько 20 тис осіб. З них на Дніпропетровщині - 400 осіб. 

«В Україні є десять обов’язкових щеплень від тяжких хвороб: туберкульозу, вірусного гепатиту В, кашлюку, дифтерії, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту, краснухи та гемофільної інфекції. Наприклад, для досягнення стійкого імунітету і зниження захворюваності населення на кір необхідно прищеплювати 95% населення. Вакцинації за календарем щеплень можна зробити у вашого сімейного лікаря", - розповіла Філіна.

Фахівець зазначила, що профілактичні щеплення проводять в Дніпровських центрах первинної медико-санітарної допомоги та здійснюються після огляду лікарем. 

"Вакцинацію потрібно робити своєчасно і в обов'язковому порядку. На сьогодні Дніпро повністю забезпечений вакцинами, які поставляються із Бельгії. Вкотре наголошуємо, про необхідність вакцинації, адже після епідемії корі, на території України зафіксовано два випадки дифтерії", - наголосила Олена Філіна.

Нагадаємо, через відмову від вакцинації існує небезпека епідемії кору.

Читайте також