Закон про паркування по-новому: які зміни очікують водіїв Дніпра

3 липня 2018 12:27
Закон про паркування по-новому: які зміни очікують водіїв Дніпра
Верховна Рада України прийняла Закон щодо реформування сфери паркування. Наразі нові положення мають впроваджуватись у Дніпрі. Про те, які зміни очікують водіїв та коли вони запрацюють повідомляє кореспондент Дніпроград зі слів виконуючого обов’язки директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Станіслав Робота.

Станіслав Робота розповів, що закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» вступить в силу 27 вересня 2018 року. Після цього автовласників чекає низка змін, серед яких:

  • Право безкоштовного паркування можливе лише до 10 хвилин. У випадку несплати  коштів у визначений термін на водія накладатимуеться штраф у 20-кратному розмірі від вартості паркування протягом однієї години.
  • Відповідно до закону органи місцевого самоврядування зобов’язані створити інспекцію з паркування, визначити правила паркування та облаштувати майданчики.
  • Саме інспекція має право контролювати за дотриманням паркування та накладати адміністративні штрафи за порушення цих правил. Виключна особливість закону в тому, що при накладанні адміністративного штрафу  недопустимо стягувати готівкові кошти, зокрема інспекторами з паркування.
  • Евакуювати транспортний засіб може представник Національної поліції або ж уповноважений інспектор, якщо наявна фото- чи відеофіксація доводить, що автівка знаходиться в недозволеному місці. Йдеться також про паркування на пільгових місцях. В цьому випадку на водія накладатимуеться штраф у 30-кратному розмірі від вартості паркування протягом однієї години. Наприклад, якщо зараз в центральній частині Дніпра година паркування коштує 7 гривень, то сума штрафу складе 210 гривень.
  • У законі прописана норма про те, що машину можна евакуювати лише тоді, «коли автомобіль суттєво перешкоджає дорожньому руху». Автомобіль можна буде забрати з штраф-майданчика тільки після оплати штрафу і послуг з евакуації та зберігання.

«На сьогодні на балансі КП Дніпровської міськради «Міськавтопарк» знаходяться 68 майданчиків для паркування, вартість користування якими оплачується погодинно. Однак наразі функціонують лише 19 з 68 майданчиків, які призначені для близько 720 автівок. Згідно до нового закону, ми проводимо моніторинг, аби збільшити кількість парковочних місць у Дніпрі. Загалом ми плануємо створити до 5 тисяч машино-місць.  Наразі всі працюючі парковки міста обладнані паркоматами», - додав заступник директора КП «Міськавтопарк» Володимир Бацун.

Раніше повідомлялося, що за минулий рік у місті було зібрано більше одинадцяти мільйонів гривень плати за парковки, це на чотири мільйони більше ніж за позаминулий рік. У поточному році Дніпровська міська рада ставить план 11,5 млн. грн. для КП «Міськавтопарк».

Читайте також