Мерія Дніпра зацікавилася професійно-технічною освітою і оплатить навчання на деяких спеціальностях

9 липня 2018 12:28
Мерія Дніпра зацікавилася професійно-технічною освітою і оплатить навчання на деяких спеціальностях
Мерія Дніпра сформувала замовлення на навчання в професійно-технічних закладах за найбільш затребуваними професіями.

Так, електромонтери, слюсарі та електрогазозварювальники навчатимуться за рахунок міськради. В свою чергу навчання за найменш запитуваними професіями, мерія не замовлятиме. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів фахівців міськради. 

Начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Оксана Салогуб розповіла, що у Дніпрі функціонують 13 професійно-технічних навчальних закладах, які готують робітничо-професійні кадри. У 2018 році вивчалось питання щодо потреби працівників робітничих професій. 

«За даними міської служби зайнятості, з початку року більше шести тисяч мешканців Дніпра отримали статус безробітних, 75% з яких мають вищу освіту. Для того, щоб покращити ситуацію з зайнятістю був реалізований проект «Робота на благо рідного міста». Таким чином для мотивації працівників ми пропонували проживання в гуртожитках, зокрема для двірників», - пояснив директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний.

Як зазначається, заповнити найбільш затребувані вакансії спочатку планується на 30%. Інформування мешканців міста про вакантні пропозиції здійснювалось через плакати в громадських місцях, сумермаркетах тощо. Так, протягом двох місяців більше 400 осіб звернулися з бажанням працевлаштуватися, з яких понад 100 осіб влаштувалися на роботу. Йдеться про такі професії, як: водій тролейбусу та трамваю, слюсар з ремонту рухомого складу та інші.

Зі слів Едуарда Підлубного, крім працевлаштування, департаменти проаналізували, які професії у місті найбільш актуальні та мають попит. В результаті департамент гуманітарної політики Дніпровської міськради сформував перелік конкретних професій.

Замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах від Дніпровської міської ради виглядає наступним чином:

Саме за цими професіями міськрада Дніпра оплачуватиме навчання майбутніх робітників. Відповідно до цього, професійно-технічні навчальні заклади мають збільшити кількість ліцензійних місць вказаних професій. Навчання за іншими, найменш запитуваними спеціальностями, мерія Дніпра замовляти не буде.

Тобто, найбільш запитуваними є професії: електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварювальника, слюсаря, машиніста тепловоза та машиніста електровоза.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі шукають працівників робітничих професій на комунальні підприємства. 

Читайте також