Вояки 93 бригади залишаться без оздоровчого комплексу, - суд

15 липня 2018 08:16
Вояки 93 бригади залишаться без оздоровчого комплексу, - суд
Господарський суд Дніпропетровської області визнав недійсним договір, укладений в результаті переговорної процедури між Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням та ТОВ «Вінницька будівельна компанія» щодо будівництва оздоровчого комплексу у смт. Черкаське (93 ОМБр) за 20,94 млн грн. Про це свідчить рішення суду від 4 липня.

Заступник військового прокурора Південного регіону України звернувся до суду з позовом про визнання результатів спірних торгів та укладеного договору недійсними наприкінці березня цього року, а вже у травні підписанти угоди достроково розірвали її «у зв’язку з неможливістю подальшого виконання своїх договірних зобов’язань».

Суд дійшов висновку, що замовник порушив закон «Про публічні закупівлі», провівши у жовтні минулого року цю переговорну процедуру закупівлі і підписавши договір з її єдиним учасником – ТОВ «Вінницька будівельна компанія».

Східне ТКЕУ пояснювалося потребу у закупівлі будівельних робіт через скорочену переговорну процедуру нагальною потребу. Однак, як пояснив суд: 

"Виконання робіт з будівництва будівлі спорткомплексу не пов'язане ні з необхідністю нагайної ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, ні з наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам". 

Також суд відзначив, що підрядник не завантажив до системи підтверджену документальну інформацію про відповідність кваліфікаційним вимогам, чим також порушив тендерне законодавство. А замовник - порушив бюджетне законодавство, коли підписав договір на будівництво, не отримавши бюджетних призначень для його фінансування.

Джерело: Наші гроші
Читайте також