Якщо наша Держава не буде займатися формуванням ідентичності для народу, то цим займатимуються інші країни, - Богдан Короленко

18 липня 2018 20:52
Якщо наша Держава не буде займатися формуванням ідентичності для народу, то цим займатимуються інші країни, - Богдан Короленко
Начальник відділу аналізу регіональних особливостей та політики національних меншин Українського Інституту Національної пам’яті Богдан Короленко під час першого Всеукраїнського форуму «Декомунізувати не можна залишити» пояснив, чому УІНП підтримує перейменування Дніпропетровської області саме на Січеславську, передає Дніпроград.

«До нас неодноразово надходили звернення і від мешканців області, і від народних депутатів Дніпра, зокрема Андрій Денисенка, який власне є ініціатором та автором проекту закону змін до Конституції щодо перейменування, підтримати назву «Січеславська». Законопроект зареєстрований, пройшов профільні комітети. Тому ми всебічно підтримуємо та послідовно виступаємо саме за цю назву. Січеславська – найоптимальніша назва для цього краю. Впродовж 1918-1919 років тодішнє місто Катеринослав мало неофіційну назву Січеслав. На території теперішньої Дніпропетровської області знаходилося п’ять з восьми Запорозьких Січей. Саме на цій території в Микитинської Січі в січні 1648 року було обрано Богдана Хмельницього Гетьманом війська Запорозького. Тож є всі історичні підґрунтя», - пояснив Короленко.

Також він наголосив, що топоніми – є одним із чинників національної безпеки країни.

«Закон про географічні назви говорить, що встановлення найменування географічних назв є питанням національної безпеки. Зрозуміло, що якщо назва не матиме український маркер, то буде дуже важко обґрунтовувати окремішність української нації. Це просто дати зайву фору російській пропаганді в тій ідеологічній боротьбі, яку вона веде проти України. Тому треба популяризувати цю справу. Не просто замінити вивіску і сказати, що тоді було погано, а зараз добре. А пояснювати, що якщо країна не буде займатися формуванням української ідентичності для українського народу та суспільства, то цим будуть займатися інші держави», - переконаний експерт.

Нагадаємо, у Дніпрі пройшов форум «Декомунізувати не можна залишити».

Наразі у Верховній Раді знаходиться відповідний законопроект, який зареєстрував народний депутат Андрій Денисенко. Його підтримали своїми підписами 156 народних депутатів різних фракцій та груп.

Вже два Профільних комітети ВР підтримали перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Читайте також