У Дніпрі обирають нових директорів шкіл

23 липня 2018 15:43
У Дніпрі обирають нових директорів шкіл
Сьогодні, 23 липня, під час прес-конференції в приміщенні Дніпровської міської ради чиновники розповіли, як проходив перший етап виборів на посади директорів школ міста, передає Дніпроград.

Конкурсний відбір проводився у декілька етапів: подання документів, вивчення мотиваційних листів та перспективного плану для школи. І третій етап – це публічна презентація. Усього взяли участь 29 претендентів, з них 14 стали переможцями. 15 кандидатів не пройшли конкурсний відбір.

"У 14 школах вибрали директорів, з яких семеро - колишні директора, решта сім - нові люди. Ще у семи школах кандидати не були зареєстровані. Згідно із постановою комісія повинна складатися з трьох груп: чиновники міської ради, представники трудового колективу школи та члени батьківських комітетів і громадських організацій. Проте, якщо представники перших двох категорій в комісію входили в обов'язковому порядку, то батьки і громадські працівники повинні були подавати документи окремо. Але у деяких школах навіть не стали чекати, поки батьки подадуть заяви і сформували комісії до закінчення терміну подачі документів", - розповіла начальник  управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Оксана Салогуб.

В свою чергу, заступник міського голови Олександр Шикуленко розповів, що більше 70% тих, хто не пройшов конкурсний відбір - колишні директори шкіл.

"15-ти кандидатам було відмовлено, з яких дві третини - колишні директори шкіл. Основна причина - слабке бачення програм матеріально-технічного розвитку школи, новацій в педагогічних програмах або його повна відсутність. Сучасна школа - це фабрика педагогічного новаторства, вона повинна бути відкритою. Ми хочемо успішно запустити Нову українську школку і знайти директорів, які розуміють чим вони мають займатися,  а не просто просиджувати штани", - зазначив Шикуленко.

В середині серпня пройде другий етап конкурсу директорів шкіл. Тоді будуть відбирати керівників для 140 навчальних закладів. Успішний кандидат на посаду директора повинен мати педагогічну освіту і стаж роботи не менше трьох років. Важливим є бачення майбутнього директора стратегії розвитку навчального закладу. Повинен бути і перспективний план або концепція розвитку навчального закладу.

Нагадаємо, у Дніпрі найнижчий показник фінансування мистецьких шкіл в Україні.

Читайте також