На Мануйлівському пляжі Дніпра дітей вчили, як уникнути трагічних випадків на воді

17 липня 2018 14:30
На Мануйлівському пляжі Дніпра дітей вчили, як уникнути трагічних випадків на воді
Сьогодні, 17 липня, на території Мануйлівського пляжу рятувальники та патрульні провели акцію для маленьких дніпрян. Під час рейду фахівці пояснили, яких правил безпеки потрібно дотримуватись на воді та продемонстрували дітям, як надати першу допомогу. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення інспекції.

Вікторини та заняття, присвячені безпеці на воді та порятунку потопаючих, а також бесіди щодо правил знаходження під палким сонцем – так проходять профілактичні рейди рятувально-водолазних груп ДСНС та патрульних на пляжах Дніпра.

«Подібні акції проводяться неодноразово. Найчастіше ми залучаємо дітей молодшого віку, але підлітки також цікавляться. В першу чергу, ми хочемо попередити будь-які порушення адміністративного порядку. Наприклад, сьогодні ми виявили дорослих чоловіків, які розпивали алкогольні напої на пляжі. Безпека залежить від кожної людини», - розповіла старший інспектор відділу зав’язків з громадськістю патрульної поліції в Дніпропетровській області Анна Малиновська-Петренко.

Фахівці нагадали правила, які мають дотримуватися всі мешканці для власної безпеки:

  • Не заходити у воду без нагляду дорослих.
  • Батькам не можна відпускати дітей самих на пляж.
  • Купатися в стані алкогольного сп’яніння суворо заборонено.

Під час акції дітей навчили, як рятувати потопаючого за допомогою рятівного круга. Фахівці зауважили, що в разі нещасного випадку на воді потрібно кликати на допомогу, адже самостійно витягувати людину з води небезпечно.

«Ми показали дітям, що можна робити на воді, а що категорично забороняється. Ми продемонстрували, як реагувати у випадку, коли людина потрапила у біду на воді, до кого звертатись. Такі рейди регулярно проводять на пляжах та пояснюємо дорослим і дітям, як відпочивати», -  зазначив начальник водолазно-рятувальної групи ДСНС Дніпропетровської області Максим Гриценко.

Крім того, представниця Червоного Хреста продемонструвала на волонтерах основні дії, які необхідно виконати для надання першої допомоги потерпілого.

Усі діти, які взяли активну участь та відповіли на питання вікторини про правила безпечного поводження на воді отримали солодкі подарунки від поліцейських та рятувальників.

Нагадаємо, що у Дніпрі офіційно працюють всього три пляжі: у парку культури та відпочинку "Придніпровський", парку культури та відпочинку "Сагайдак", центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка.

Читайте також